stabilizatory nadgarstka
Urazy nadgarstka mogą wymagać specjalistycznego leczenia i długotrwałej rehabilitacji. W tym celu lekarz lub rehabilitant mogą zalecić stosowanie dodatkowych środków, które zapewnią stabilizację nadgarstka w czasie rekonwalescencji. Niezbędna może okazać się orteza przedramienno-nadgarstkowa, która uzupełni leczenie. Ortezę tego rodzaju, a więc stabilizator nadgarstka, stosuje się w celu unieruchomienia stawu w takiej pozycji, która umożliwia wykonywanie pełnej gamy ruchów w stawach międzypaliczkowych oraz śródręczno-paliczkowych.
Stabilizator nadgarstka pozwala na kontynuację leczenia stawów nadgarstkowych oraz dłoni, które uległy urazom. Umożliwiają one swobodne uczestniczenie w życiu codziennym przy zachowaniu bezpieczeństwa i wygody. Istnieją dwa rodzaje stabilizatorów nadgarstka – usztywniane oraz elastyczne.
Stabilizatory elastyczne stosowane są najczęściej przy niewielkich urazach, które są niegroźne i są łatwiejsze w rehabilitacji. Ten typ stabilizatora doskonale sprawdzi się również w walce z reumatyzmem.
Adres:
ul. Dąbrowskiego 18A
WWW:
e-skleportopedyczny.pl
Kod:
14-200
Miasto:
Iława
Tel. kom.:
570-930-111
GPS
N: 53° 36' 3"
E: 19° 33' 46"